IMG 20191128 110022W czwartek, 28 listopada br. uczniowie klasy VIII udali się do Krasnegostawu, gdzie uczestniczyli w Giełdzie szkół. Kolejna edycja wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe w ramach kampanii informacyjno – promocyjnej „Zawodowy strzał w 10” odbyła się w Krasnostawskim Domu Kultury.

Giełda szkół ma pomóc absolwentom klas VIII w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Podczas spotkania zaprezentowały się szkoły z terenu powiatu krasnostawskiego oferujące kształcenie w technikach i szkołach branżowych. W tym dniu w Powiatowej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę „Dzieci Zamojszczyzny – historie prawdziwe”, którą zwiedzaliśmy. Ekspozycja prezentuje wojenne losy polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny w latach 1942 – 1943 do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, a stamtąd do Generalnego Gubernatorstwa.
Bibliotekę dzieli tylko kilkanaście kroków od Muzeum Regionalnego, więc skorzystaliśmy z okazji i obejrzeliśmy także zbiory muzealne.
To był udany wyjazd.