DSCN1214W środę 12 czerwca 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Razem z nami świętowali przybyli goście: proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej ks. Andrzej Kowalczyk, wójt Gminy Krasnystaw pan Wojciech Kowalczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Zienkiewicz, radna Gminy Krasnystaw pani Renata Marciniak, Rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Uroczystego otwarcia obchodów Dnia Patrona dokonała  Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Policha. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter  poezji  Jana od biedronki, który w swoich wierszach  podkreślał swoją przyjaźń i miłość do dzieci, drugiego człowieka oraz otaczającej nas przyrody.

Hasłem przewodnim uroczystości był cytat z wiersza poety: „Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno".

W trakcie akademii usłyszeliśmy wiersze ks. Jana Twardowskiego, wzbogacone piosenkami i tańcami w wykonaniu uczniów naszej szkoły.