IMG 20240602 WA0005Jak, krok po kroku, upiec cebularza dowiedziała się VIII klasa podczas wizyty w Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie. Uczniowie pod okiem piekarza-instruktora przygotowali ciasto i farsz. Odmierzyli mąkę, dodali wszystkie niezbędne składniki i własnoręcznie rozwałkowali oraz zagnietli ciasto.
Potem nałożyli farsz i położyli ciasto na blaszkach. Cebularze upiekły się na piękny złoty kolor i zaraz po wyjściu z muzeum zostały poddane degustacji. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w escape roomie - Let me out. Tam podzieleni na małe grupy uczniowie losowali pokój-zadanie dla siebie: Psychiatryk 2.0, Klątwę Majów i Sherlock'a Holmes'a. Sprawdzono spryt, orientację oraz umiejętność logicznego i analitycznego myślenia.