20240528 120353Zorganizowany w szkole 28 maja Dzień Języków Obcych zabrał nas w podróż dookoła świata. Każda z klas od IV do VIII za pomocą prezentacji przedstawiła i omówiła wylosowane wcześniej państwo. Były to: Francja, Niemcy, Japonia, Hiszpania i Stany Zjednoczone Ameryki.
Przedstawiciele poszczególnych klas nauczyli nas kilku popularnych zwrotów, zaprezentowali charakterystyczne dla kuchni danego kraju potrawy oraz zapoznali ze sławnymi wśród prezentowanych narodowości osobami. Mieliśmy okazję poznać Napoleona Bonaparte, gitarzystę zespołu Ramstein, typowego Niemca rodem z Oktoberfest, Japonkę w tradycyjnym stroju zwanym kimonem, pierwszego ciemnoskórego prezydenta USA Baracka Obamę, Alberta Einsteina oraz utalentowanego artystę Pablo Picasso. Świętowanie Dnia Języków Obcych to także możliwość zaprezentowania przygotowanych przez uczniów potraw, które tworzyły stoisko wystawowe oraz plakatów, których wykonanie należało do poszczególnych klas. Na zakończenie wszystkich zgromadzonych czekał quiz. Okazało się, że uczniowie uważnie słuchali koleżanek i kolegów prezentujących ciekawostki. Na tych, którzy udzielali prawidłowych odpowiedzi czekały słodkie nagrody.