logoW ramach udziału w projekcie „Językiem po planszy - gry planszowe w terapii logopedycznej" nasi uczniowie z klas 1-3 wspólnie z partnerami z czterech placówek oświatowych z Gościcina, Łodzi, Tuplic i Klebarka Wielkiego stworzyli grę planszową pt.: „Podróże z językiem”. Gra przeniesie uczestnika w zakodowaną podróż różnymi środkami lokomocji.

Czekać na niego będą różne aktywności takie jak np. szyfrowanie, rozwiązywanie zagadek, odczytywanie kodu QR, które będzie można wykorzystać nie tylko w gabinecie logopedycznym ale również w domu. „Podróże z językiem” to gra ogólnorozwojowa rozwijająca myślenie, orientację przestrzenną i umiejętności słownikowe. Uczniowie szkół biorących udział w projekcie stworzyli wspaniałe rysunki (najładniejsze zostały wyłonione
w drodze głosowania), które zostaną umieszczone w ramce wokół planszy. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością w wymyślaniu zadań, dzięki temu przygotowaliśmy ciekawą grę planszową, którą spokojnie będzie można wykorzystać wiele razy. Gra będzie dostępna
w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz interaktywnej. Obecnie gra przechodzi czas testowania i stanowi źródło świetnej zabawy.