godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj302
Wczoraj2533
Ogółem2231425
Twoje IP:34.204.179.0
Aktualności
Poznajemy zawody PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018

W piątek 30 listopada uczniowie klas II a i V a spotkali się z Barbarą Tomczak, która pracuje jako operator kontroli bezpieczeństwa w ruchu pasażerskim na krakowskim lotnisku. Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest międzynarodowym lotniskiem położonym 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice.

Gość opowiadał, na czym polega praca operatora kontroli bezpieczeństwa, jakie trzeba mieć wykształcenie i umiejętności by wykonywać ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy przygotować się do podróży lotniczej, co można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali pytania.

 
Ja jestem Ja PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 28 Listopad 2018

28 listopada obejrzeliśmy spektakl edukacyjno-profilaktycznego teatru „Moralitet” z Krakowa. Treść przedstawienia pt. „Ja jestem Ja” dotyczy ważnych dla młodych ludzi kwestii - potrzeby akceptacji i przynależenia do grupy, a także samooceny i dowartościowania. Ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie są gotowi zatracić wartości czy zmienić zasady postępowania.

Bohaterka przedstawienia, popularna szafiarka i blogerka, znana w sieci jako Alex, narzuca swoją wolę własnym wielbicielkom, a żadna z dziewcząt nie waży się przeciwstawić jej zachciankom, by nie zostać wykluczoną z grona entuzjastów Alex i stać się szykanowaną w sieci.

Zuza i Gaba są gotowe poświęcić swoje zdrowie i wartości, by funkcjonować w otoczeniu Alex. Jednak z czasem odkrywają, że nie chcą być takie same jak cała reszta, nie chcą już spędzać czasu na zakupach, katować się dietami i ćwiczeniami rujnującymi zdrowie.

Pomimo spodziewanych konsekwencji w postaci poniżania w sieci i wykluczenia z grupy postanawiają zaprotestować i przeciwstawić się Alex.

 
Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 28 Listopad 2018

Gratulacje dla reprezentacji szkoły, uczniów klasy III, Leny Brzozowskiej, Michała Patyry i Alana Żurka, którzy wykazali się dużą wiedzą w konkursie o życiu i twórczości Charles’a Perrault.

 
Prawa dziecka PDF Drukuj Email
Aktualności
Środa, 28 Listopad 2018

W dniach 20-22 listopada 2018 roku po raz czwarty obchodzony był w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka, następnie na kolorowych balonach napisali najważniejsze według nich prawo. Balony zostały zawieszone na korytarzu szkolnym, tworząc kolorowy dywan najważniejszych praw dziecka.

 
Moda na odblaski PDF Drukuj Email
Aktualności
Poniedziałek, 26 Listopad 2018

Dnia 20 listopada uczennice naszej szkoły: Aleksandra Zakrzewska kl. V b, Anita Grabowska kl. VI, Karolina Hać kl. VII i Patrycja Zielińska kl. VIII reprezentowały szkołę w powiatowym etapie konkursu zorganizowanego  przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie pt. „Moda na odblaski". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie stroju z elementami odblaskowymi na lato i zimę.

Gratulujemy dziewczynom pomysłów i wyobraźni.

 
O naszej historii PDF Drukuj Email
Aktualności
Niedziela, 25 Listopad 2018

W listopadzie gościliśmy w szkole aktorów Studia Artystycznego SSMYK z Białegostoku z interaktywnym przedstawieniem „Moja Ojczyzna”.

Głównym bohaterem spektaklu był chłopiec o imieniu Mieszko, który będąc Polakiem nic nie wiedział na temat symboli narodowych i nie znał historii swojego kraju. Dzięki duchom, które przybywały z przeszłości oraz naszym uczniom z edukacji wczesnoszkolnej, Mieszko odrobił pracę domową z historii. Poznał legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dowiedział się, jakie są i co symbolizują nasze barwy narodowe, jak wygląda godło Polski oraz kim był Józef Wybicki. Uczniowie zaskoczyli Mieszka i pięknie wyrecytowali „Katechizm polskiego dziecka” . Duchy z przeszłości opowiedziały o życiu Polaków w czasie zaborów i drugiej wojny światowej. Uczniowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu i świetnie się przy tym bawili.


Była to ciekawa lekcja historii dla najmłodszych.

 
Sto zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
Aktualności
Sobota, 10 Listopad 2018

Przez ostatnie pięć tygodni chętni uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wyjątkowym konkursie matematycznym „Sto zadań na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów, którzy poszerzyli umiejętności matematyczne i w nietypowy sposób upamiętnili setną rocznicę odzyskania niepodległości.

W konkursie wzięli udział: Julia Lewczuk, Filip Koziej, Emilia Pasik, Mateusz Brzyszko, Alicja Mielnicka z klasy Va, Igor Baran, Nikola Miara, Kamila Petruk z klasy VI, Mateusz Myszak, Mikołaj Koziej, Mikołaj Kalisz, Adam Bogusz, Maciej Pasik z klasy VII oraz Szymon Jagusiak, Kamil Liśkiewicz i Wiktoria Torbiczuk z klasy VIII.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: Małgorzata i Zbigniew Rzemieniukowie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Brawa dla wszystkich!


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Jawność finansów publicznych

Joomla Templates by Joomlashack