godlo.jpg

Twoje IP:23.22.136.56
Za nami Maraton PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Grudzień 2017

Zgodnie z planem 7 grudnia wzięliśmy udział w kolejnym Maratonie Pisania Listów, kampanii  Amnesty International, w czasie której ludzie na całym świecie piszą listy w obronie praw człowieka. Podczas tegorocznej akcji pisaliśmy do władz Egiptu, Izraela i Turcji, by upomnieć się o sprawiedliwe traktowanie obywateli tych państw.
W lipcu 2013 roku, kiedy zaginął mąż Hanan Badr el-Din, jej życie całkowicie się zmieniło. Nieustępliwe poszukiwania zaginionego męża spowodowały, że poznała inne osoby, których bliscy zostali zatrzymani przez egipskie siły bezpieczeństwa. Grożą jej zarzuty za poszukiwania zaginionego męża.
Farid al-Atrash i Issa Amro podejmują działania przeciwko izraelskim osiedlom, które zaczęły powstawać w 1967 roku na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy i w świetle prawa międzynarodowego są nielegalne. W lutym 2016 roku Issa i Farid uczestniczyli w pokojowym marszu przeciwko izraelskim osiedlom i izraelskiej okupacji.

Taner Kılıç tylko wykonywał swoją pracę, ujawniał naruszenia praw człowieka w Turcji jako prezes Amnesty International w tym kraju. 9 czerwca 2017 roku trafił do więzienia.
Napisaliśmy 229 listów w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Dziękuję.

Beata Wrońska

Mikołaj! Nareszcie! PDF Drukuj Email
Środa, 06 Grudzień 2017

Przyszedł i dał wszystkim dużo radości. Dzieci otrzymały prezenty, a po szkolnych korytarzach chodziło wielu małych pomocników Mikołaja.

„Proszę państwa, oto miś…” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Listopad 2017

Najwspanialsza zabawka na świecie, mięciutki miś, 25 listopada miała swoje urodziny. Dzieci z naszej szkoły świętowały ze swoimi ukochanymi pluszakami  dwa dni później. Każdy, kto tego dnia przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem lub książką, której bohaterem był miś, otrzymywał uroczą „misiową”  naklejkę. Misie i ich opiekunowie brali  udział w lekcji wychowania fizycznego, nauce głośnego czytania i uważnego słuchania. W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o misiach i niedźwiadkach. Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją, by dzieci poznały przygody najpopularniejszych literackich pluszowych miśków. Ich historii wysłuchali uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki.

Obchody  Światowego Dnia Pluszowego Misia połączyliśmy z inauguracją projektu CEO „PoczytajMy”. Organizatorzy dziękują SU i aktywowi bibliotecznemu.

Jesteśmy różni, ale równi PDF Drukuj Email
Sobota, 18 Listopad 2017

16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji zorganizowaliśmy akcję propagującą hasła związane z poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z wychowawcami o tym, czym jest tolerancja, starsi mogli zastanowić się nad swoją postawą wobec innych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające symbole i hasła popierające idee otwartości wobec innych, chętni mogli wyrazić swoje skojarzenia, tworząc plakat z hasłem „Tolerancja”.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie właśnie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

Przeprowadzenia  Dnia Tolerancji w naszej szkole podjęły się uczennice klasy II gimnazjum. Opiekun Szkolnego Wolontariatu dziękuje wszystkim zaangażowanym.

Pokazy chemiczne na UMCS PDF Drukuj Email
Sobota, 18 Listopad 2017
17 listopada, 3 uczniów z klasy II gimnazjum uczestniczyło w pokazach chemicznych  na wydziale chemii UMCS w Lublinie. Wyjazd zorganizowany był w ramach zajęć dodatkowych z chemii realizowanych z projektu „Wiem kim jestem, wiem kim zostanę”. Gimnazjaliści mieli też okazję obejrzeć wystawę o Marii Curie Skłodowskiej z okazji 150 rocznicy urodzin patronki uniwersytetu.

Świąteczny kiermasz - NIE PRZEGAP! PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Listopad 2017
 W dniu 21 listopada 2017 (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się kiermasz ciast i dekoracji świątecznych, z którego dochód przekazany zostanie dla chorego chłopczyka.

ZAPRASZAMY!

Grupa projektowa pod opieką pani Celiny Kowal:

* Głowala Oliwia

* Cichomska Martyna

* Kubina Łucja

* Kaczor Aleksanda

* Bogusz Patryk

* Stasak Kacper

Złoty Laur dla Patrycji PDF Drukuj Email
Środa, 15 Listopad 2017

14 listopada w Łopienniku Nadrzecznym odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej. Laureatką głównej nagrody została Patrycja Chwała, uczennica klasy III a gimnazjum. Brawo! Gratulacje! O talent wokalny naszej uczennicy dba nauczyciel muzyki, Krzysztof Darmochwał.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL