godlo.jpg

Twoje IP:54.225.20.73
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Czwartek, 19 Październik 2017

19 października 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięła udział grupa nauczycieli i pracowników z naszej szkoły, która została uhonorowana odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczenia dokonywali: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostały wyróżnione: Grażyna Łukaszewska i Anna Manachiewicz, Medalem Brązowym Dariusz Dubaj, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostały: Elżbieta Kasperek, Celina Kowal i Urszula Podgórna-Miszczak.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Zbigniew Rzemieniuk.

Uroczystość uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”.

Uwaga! Akcja! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

Przyłącz się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt. W czwartek 19 października przynieś wartościową karmę suchą lub w puszkach, którą przekażemy Stowarzyszeniu Viva. Wolontariusze czekają na Wasze dary od 7.20.

XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Październik 2017

W tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przeżywamy kolejny już Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły w dniu 16 października mogli wsłuchać się w piękne nauczanie św. Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, który bardzo kochał dzieci i młodzież. Posłaniec Ducha Świętego i największy misjonarz, który od początku swojego pontyfikatu zachęcał: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. Podczas VIII pielgrzymki do Polski w Łagiewnikach 2002 r. św. Jan Paweł II powiedział: „Przynoszę przesłanie nadziei płynące z Dobrej Nowiny (…) Przestań się lękać! Zaufaj Bogu, który jest bogaty w miłosierdzie”. Te i inne przesłania św. Jana Pawła II przypomnieli uczniowie kl. IVb, którzy przygotowali pod kierunkiem katechetki Marii wzruszający montaż słowno – muzyczny. Uroczystość uzupełniła prezentacja o życiu i działalności św. Jana Pawła II, która pomogła, szczególnie naszym najmłodszym uczniom, przybliżyć postać papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja PDF Drukuj Email

Kiszenie kapusty - warsztaty PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
W dniu 12 października pierwszaki z naszej szkoły wraz z grupą przedszkolną wybrali się na wycieczkę do sąsiedniej miejscowości Wincentów. Poznali tam jak funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna oraz świetlica wiejska. Uczestniczyli w warsztatach kiszenia kapusty zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wincentowie. Panie zapoznały dzieci ze sposobami kiszenia kapusty i narzędziami, które ułatwiają pracę. Dzieci próbowały swoich sił przy szatkowaniu kapusty i ścieraniu marchewki. Dzielnie ubijały warzywa w beczce, aby dobrze zakisły. Po skończonej pracy panie z Koła Gospodyń przygotowały dla dzieci poczęstunek. Ciepła herbata i pyszne racuchy były miłą nagrodą dla małych pomocników za pomoc i aktywne uczestnictwo w warsztatach. Uczniowie wraz z wychowawczynią Urszulą Podgórną-Miszczak dziękują Bożenie Sobczuk, Annie i Ewie Bednarczyk oraz Ryszardowi Bednarczykowi za zorganizowanie warsztatów.

Warsztaty językowe PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Październik 2017
11 października 2017r. dwudziestu czterech uczniów klas VI, VII SP oraz II i III gimnazjum uczestniczyło w warsztatach językowych odbywających się w Krasnostawskim Domu Kultury. Zostały one zorganizowane we współpracy z firmą Nauka Bez Granic. Spotkanie prowadził Irlandczyk, Richie Mullaney, który przybliżył uczniom kulturę i historię Irlandii. W drugiej części warsztatów młodzież spróbowała swoich sił w tańcach irlandzkich. Była to świetna okazja do doskonalenia sprawności komunikacyjnych w autentycznej sytuacji.

Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Piątek, 06 Październik 2017

Piękny słoneczny dzień październikowy wybrali uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i wychowawczynią na zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka.

Zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijach kiełbaski i chleb, a w popiele piekły się ziemniaki.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL