godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj774
Wczoraj848
Ogółem1663574
Twoje IP:54.161.71.87
„I Ty możesz zostać Olimpijczykiem 2017” PDF Drukuj Email
Niedziela, 01 Październik 2017

W dniach 11-16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Chemiczne, a finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „I Ty możesz zostać Olimpijczykiem”. Oprócz naszej reprezentacji w warsztatach uczestniczyli uczniowie z 7 szkół:  w Miliczu, Brwinowie, Wróblińcu, Bogatyni z Dolnego Śląska, z Hańska, Pionek i Krasnegostawu. Z naszej szkoły uczestniczyli: Anna Olech, Jakub Walczyński i Bartosz Zduńczuk wraz z opiekunem nauczycielem chemii Zbigniewem Rzemieniukiem.

W czasie inauguracji wysłuchaliśmy wykładu prof. Janusza Jurczaka na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie każda z uczestniczących grup przedstawiła krótką prezentację swojej szkoły i miejscowości z których pochodzą.

Uczniowie w kolejnych dniach uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i laboratoryjnych w pracowniach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia odbywały się codziennie od godziny 10 i trwały do późnych godzin wieczornych z przerwami na obiad i kolację.

O godzinie 10 odbywały się zajęcia rachunkowe prowadzone między innymi przez medalistów międzynarodowej olimpiady chemicznej. Później nasi uczniowie mieli zajęcia laboratoryjne z analizy jakościowej, ilościowej, z chemii organicznej, nieorganicznej a także zajęcia z psychologiem.

Wieczorami odbywały się gry i zabawy dydaktyczne, a jednego wieczoru odbyło się spotkanie z dwoma medalistami międzynarodowej olimpiady chemicznej. Przedostatniego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o życiu naszej rodaczki. Wracając wieczorową porą przeszliśmy traktem królewskim od Kolumny Zygmunta III Wazy aż do Aleii Jerozolimskich. Ostatniego dnia, w sobotę odbył się turniej chemiczny. Mieliśmy okazję przez 7 dni poczuć się prawdziwymi studentami w murach najlepszego polskiego uniwersytetu.

 
Joomla Templates by Joomlashack