dzien p d0002Corocznie 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (my przyłączyliśmy się do inicjatywy UNICEF – na szkolnych korytarzach było niebiesko). W naszej szkole przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od kilku dni.

Przypominaliśmy ustanowione dla dzieci prawa, które zebrane zostały w Konwencji o Prawach Dziecka – dokumencie powstałym z inicjatywy Polski. W 2014 r. ówczesny Rzecznik Praw Dziecka zaproponował, by tego dnia w całym kraju przypominać o prawach dzieci i głosił Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wypisaliśmy najważniejsze dla nas prawa. Poza tym wielu uczniów podjęło wyzwanie i zapisało swoje marzenie, zamiar, postanowienie, cel do realizacji w najbliższym czasie. Nasza młodzież ma ogrom marzeń i postanowień. Czas je spełniać.