godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj134
Wczoraj1459
Ogółem1761267
Twoje IP:52.91.185.49
Za nami Maraton PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Grudzień 2017

Zgodnie z planem 7 grudnia wzięliśmy udział w kolejnym Maratonie Pisania Listów, kampanii  Amnesty International, w czasie której ludzie na całym świecie piszą listy w obronie praw człowieka. Podczas tegorocznej akcji pisaliśmy do władz Egiptu, Izraela i Turcji, by upomnieć się o sprawiedliwe traktowanie obywateli tych państw.
W lipcu 2013 roku, kiedy zaginął mąż Hanan Badr el-Din, jej życie całkowicie się zmieniło. Nieustępliwe poszukiwania zaginionego męża spowodowały, że poznała inne osoby, których bliscy zostali zatrzymani przez egipskie siły bezpieczeństwa. Grożą jej zarzuty za poszukiwania zaginionego męża.
Farid al-Atrash i Issa Amro podejmują działania przeciwko izraelskim osiedlom, które zaczęły powstawać w 1967 roku na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy i w świetle prawa międzynarodowego są nielegalne. W lutym 2016 roku Issa i Farid uczestniczyli w pokojowym marszu przeciwko izraelskim osiedlom i izraelskiej okupacji.


Taner Kılıç tylko wykonywał swoją pracę, ujawniał naruszenia praw człowieka w Turcji jako prezes Amnesty International w tym kraju. 9 czerwca 2017 roku trafił do więzienia.
Napisaliśmy 229 listów w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Dziękuję.

Beata Wrońska

 
Joomla Templates by Joomlashack